Kategorie
Linia Odry

Ujście Kaczawy – Przystań

Marzec 2007 r.

Schron bojowy Nr 137
Od brzegu widoczny jest wywrócony strop bez belek.

Po przejściu wzdłuż starego koryta Odry, dziś Kaczawy, dotarłem dotarłem w końcu do jej ujścia. Znajduje się tu bunkier z jednym stanowiskiem bojowym skierowanym z prądem rzeki.

Widok na bunkier od strony wejść.

Bunkier jest mocno zniszczony. Reszty dzieła zniszczenia dokonali złomiarze, wyrywając resztę belek z pochylonego stropu i wszystkie elementy metalowe.

Wnętrze bunkra.
Wejście do stanowiska bojowego.
Zgruzowany strop.
Wnętrze bunkra, wejścia.
Galeria zdjęć


Ujście Kaczawy. Brzeg Odry.
Bunkier Nr 137
Marzec 2007 r.

Schron bojowy Nr 138
Mały bunkier zamaskowany w lesie.

Pomiędzy ujściem Kaczawy, a ujściem Kanału Kaczawy znajduje się mały jednostanowiskowy bunkier, ze stropem w środku. Położony jest na skraju lasu i kontroluje ujście kanału.

Ujście Kanału Kaczawy do Odry.

Kilka lat temu, latem kanał sforsowałem z marszu, dziś musiałem zawrócić do mostku kilometr w głąb lądu. Dalej już nie poszedłem. Skierowałem się w drogę powrotną do Prochowic.
Jeśli chcesz zobaczyć dalsze zdjęcia z tego dnia, to linki sa niżej.

Galeria zdjęć


Ujście Kaczawy. Kanał Kaczawy.
Bunkier Nr 138
Marzec 2007 r.

Lato 2000

Gdzieś na tym odcinku w 2000 r.

W 2000 roku udało mi się spenetrować kilka kilometrów brzegu w kierunku Ścinawy. Napotkałem dużo gęsto rozstawionych bunkrów o różnej wielkości, zdecydowanie większych niż na
poprzednim południowym odcinku. Duże bunkry rozstawione są pomiędzy kilkoma mniejszymi. Niektóre miały nawet zachowane fragmenty stropów. Teren jest początkowo trudny, ale po do tarciu do zabudowań osady Przystań przez pewien czas biegnie polna droga wzdłuż rzeki, która kończy się ścieżką wędkarzy, a i ona w
końcu zanika. W tym miejscu za kończyłem swoją wędrówkę i zawróciłem. Od osady Przystań prowadzi leśna droga do szosy Ścinawa-Prochowice.

Gdzieś na tym odcinku w 2000 r.

Odcinek ten należy do jednych z pierwszych jakie przeszedłem nad Odrą. Zdjęć robiłem niewiele, lokalizacji obiektów nie pamiętam.
Czas przejść ponownie tę trasę.

01.04.2004.
18.03.2007.
11.10.2010.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *